כלי כסף ישנים למשכון

מוכרים וקונים כלי כסף, זהב ויהלומים במזומן

כבר עשרות שנים שחברות סוחרות במתכות שונות לצורך שימושים שונים, הן פרטיים והן לתעשייה. גם חנויות תכשיטים מעוניינות לקנות מכם תכשיטים ממתכות שונות, על מנת שיוכלו לייצר תכשיטים בייצור זול יותר, דבר שגם יאפשר לכם בעתיד לקנות תכשיטים במחירים נמוכים יותר. כיצד זה עובד? אם לצורך העניין מכרתם תכשיטי זהב, אותו עסק יתיך את הזהב, וישתמש בו לייצור מחדש. כמו כן, כל חברות אלו מוכנות גם למשכן את כלי הכסף ושאר התכשיטים שלכם, לכל מטרה לה אתם זקוקים.

לאילו מטרות נועד המשכון?

בדרך כלל נראה אנשים ממשכנים את כלי הכסף שלהם למטרות כלכליות, בעיקר כאשר אנו נמצאים במיתון כלכלי. כמעט כולם צריכים לסגור חוב גדול בשלב מסוים בחייהם, לעזור קצת לחשבון הבנק שהולך ומתרוקן או כדי לעזור קצת לעסק שהחודש לא הרוויח כל כך הרבה. עם זאת, תוכלו למשכן גם למטרות הנאה, כאשר אתם יודעים כי חסר לכם סכום קטן ומסוים ליעד שלכם – חופשה, מכונית..

מה ההבדל בין משכון כלי כסף למכירתם?

לרוב נפנה למשכון כלי כסף כאשר לא נרצה להיפרד מהכלים ומהתכשיטים שברשותנו. משכון יאפשר לנו להיפרד מהם באופן זמני, ועדיין להרוויח משני הכיוונים, שכן נרוויח כסף על הפקדת הכלים והתכשיטים. נוכל לחילופין למכור את כלי הכסף, אך כאן הפרידה היא נצחית וחשוב לדעת כי אין דרך חזרה. לכן, מומלץ למכור רק את מה שאנו לא זקוקים לו יותר. מה שכן עדיין בשימושינו, או יקר לליבנו (כמו כלי כסף שקיבלנו בירושה או מתנות בנדוניה), מומלץ למשכן.

עסקת משכון כלי כסף

חשוב לדעת מהו משכון כלי כסף ומה חשיבות הצעד שאנו עושים. לכן, חשוב לקבל את כל המידע הזה בעסק אליו אתם פונים. לפני שאתם ניגשים לעניינים, שאלו את כל השאלות שעולות לכם לראש ודאגו לקבל הסברים מפורטים וברורים, גם על כלי הכסף שברשותכם.

נציג מטעם העסק יערוך הערכת שווי במעבדה הנמצאת במקום, יציג בפניכם את ממצאיו, ויציע לכם הצעת מחיר על התכשיטים או כלי הכסף הישנים שהבאתם. תוכלו להסכים, או לנסות להתמקח על ההצעה. לא תהיו מחויבים להסכים או להתחיל בעסקה מיידית, אלא תוכלו לשקול זאת שנית בביתכם. ישנים אנשים שמעדיפים לבקר בכמה מקומות על מנת לבדוק מי נותן את הצעת המחיר המשתלמת ביותר.

מה כוללת עסקת משכון?

אם הסכמתם לתנאים ולסכום אותו הציעו לכם למשכון כלי הכסף שלכם, הסכום יכלול גם תשלום פדיון כאשר תחזרו לקחת את כלי הכסף חזרה. את התשלום למשכון הכלים מכסף תקבלו במזומן, או אפילו על ידי העברה בנקאית. לרוב את הסכום אין צורך לשלם בתשלום אחד, אלא ניתן לפרוס את התשלום, וגם כאן תוכלו לבחור באמצעי תשלום שונים מלבד מזומן, כמו למשל כנגד צ'קים.

5 טיפים שחייבים לדעת לפני ביצוע משכון:

סגירת תפריט