קניית זהב

מה עושים עם הזהב הישן בבית?

ישראלים רבים שואלים את עצמם – מה אפשר לעשות עם תכשיטי הזהב הישנים שקיבלו לפני עשרות שנים כמתנת בר מצווה, נדוניה או ירושה. בד"כ, כמו כל מוצר אופנתי, כבר לא קל למצוא שימוש באותם תכשיטי זהב ישנים. מלבד כמה פריטים בודדים וייחודיים בעולם, ששומרים על יופיים  גם תחת צו האופנה העדכני, או פריטים בעלי ערך רגשי רב – אשר לא ניתן למדוד אותו בכסף – השימוש ההולם בזהב הישן יהיה למכור אותו למרבה במחיר. האם ניתן לבצע עסקה של קניית זהב?

Selling old gold for cash

קניית זהב ברחבי העולם

עסקאות קניה ומכירה של זהב ישן נפוצות מאוד ברחבי העולם. בארצות – הברית אף מגדילים לעשות, ומפיקים "מסיבות זהב". במסיבות אלה נפגשים מספר חברים הגרים בשכנות, אשר אספו את הזהב הישן שהחליטו למכור. מן הצד השני מוזמנים למסיבה אנשי עסקים המעוניינים בקניית זהב – וכך נערכת מעין מכירה פומבית המאפשרת לכל הצדדים לבצע את העסקאות המשתלמות ביותר. שני הצדדים מרוצים, הקונה מקבל זהב במחיר הוגן והמוכר מקבל כסף מזומן ביד ומייד.

תהליך מכירת הזהב הישן

מכיוון שתכשיטי זהב שנותרים ללא שימוש בבית, תופסים מקום יותר ואף חשופים לסיכון רב של גניבה יותר ויותר מעוניינים באדם שיקנה מהם זהב תמורת כסף מזומן. עם זאת, החשש להסתובב עם זהב ברחוב כדי להגיע לחנות הינו לא פשוט. לכן  כיום סוחרי זהב מורשים והוגנים מאפשרים שירות של הגעת מעריך שווי מומחה היישר לביתו של המעוניין במכירה. שימו לב שאתם מבצעים עסקה עם בעל מקצוע הוגן, ובכל מקרה אל תשלמו עבור הערכת השווי, שמהווה חלק מהשירות.

5 טיפים שחייבים לדעת לפני ביצוע עסקה:

סגירת תפריט