קונים זהב להתכה

מה זה זהב להתכה?

כאשר מדברים על מכירה של זהב לצורך התכה מדובר על מכירה של זהב ישן, כגון תכשיטי זהב ישנים שיצאו מהאופנה, מטבעות זהב שכבר אינם בשימוש, מטילי זהב ומדליות זהב. חברות התכשיטים קונות זהב זה, ומתיכות אותו לצורה של זהב גולמי. לאחר מכן, הן משתמשות בזהב המותך לצורך יצירת תכשיטים חדשים. בשיטה זו, תכשיט לא נזרק סתם כך, וגם אם הוא שבור ואי אפשר להשתמש בו עוד, אפשר לבצע סוג של מחזור וליצור ממנו תכשיט חדש ואופנתי.

למה קונים זהב להתכה?

חברות תכשיטים משתמשות בזהב לצורך יצירת התכשיטים שלהם. הן חייבות לקבל אותו, בין אם מלקוחות פרטיים אשר מוכרים את הזהב הישן שלהם לצורך התכה, ובין אם מספקי חומרים. היתרון עבור החברות אשר מקבלות זהב מלקוחות פרטיים הוא החיסכון בדמי התיוון של הספקים. בצורה כזו הן מקבלות זהב איכותי, אך אינן צריכות לשלם סכום נוסף עבור התיווך. הלקוחות הפרטיים מרווחים מכך כי הם מוכרים את הזהב הישן שלהם בסכום גבוה.

כיצד מוכרים זהב להתכה?

כולם יכולים למכור את חפצי הזהב הישנים שלהם לעסקים אשר קונים זהב להתכה. אם יש בבית תכשיטי זהב ישנים שעברו מירושה, או שהתקבלו כמתנה וכבר יצאו מהאופנה – כל עוד הזהב סתם שוכב בבית בלי שימוש, חבל. אפשר לקבל עליו סכום מזומן לא קטן. כל מה שצריך לעשות זה להגיע לחברת התכשיטים, לקבל הערכה לגבי שווי החפץ, ואם מסכימים על העסקה, יוצאים עם כסף מזומן כבר באותו יום, והחפץ נשאר בחברת התכשיטים, מותך, ונהפך לתכשיט חדש.

בשביל מה כדאי למכור זהב להתכה?

לכל אחד יש צרכים אחרים וכל אחד יכול להיעזר בכסף מזומן. הדבר יכול להיות עבור סגירת חוב בבנק, או עבור תשלום דחוף. לחילופין, הוא יכול להיות עבור קנייה גדולה כגון רכב, או פשוט עבור מותרות כגון חופשה משפחתית. בכל מקרה, הכסף יהיה בשימוש מוצלח, במקום שיהיה חפץ ללא שימוש שנשאר בבית.

אילו תכשיטים ניתן למכור לחברות התכשיטים?

חברות תכשיטים קונות לא רק תכשיטי זהב שמישים, אלא גם תכשיטים שבורים שאי אפשר להשתמש בהם – זהו המקרה שבו קונים זהב להתכה. עבורן לא משנה מצבו של התכשיט, כי הן מייעדות אותו להתכה בכל מקרה. נוסף על כך, אפשר למכור להן גם תכשיטי כסף באיכות טובה, וגם יהלומים.

האם עסקת מכירת זהב להתכה כרוכה בהתחייבויות?

לא, לא מדובר על הלוואה או על עסקה ארוכת טווח. מכירה של זהב מתבצעת לרוב ביום אחד, בו הזהב נמכר לחברת התכשיטים והלקוח מקבל כסף מזומן עוד באותו היום. הוא לא צריך להגיע לחברה פעם שניה, והחברה לא צריכה לשלם לו בזמן מאוחר יותר. עם זאת, חשוב לבצע את העסקה רק עם חברות מוכרות וידועות, ולא עם אנשים פרטיים אשר יכולים להתגלות כנוכלים. חברות תכשיטים ידועות (כמו החברות שבבורסת התכשיטים) הן בעלות אבטחה מצוינת וצוות עובדים מקצועי ואמין – אלה הם בתי העסק הנחשבים אשר קונים זהב להתכה.

5 טיפים שחייבים לדעת לפני ביצוע עסקה:

סגירת תפריט