קונה זהב – מי סוחר הזהב שלכם?

אם יש ברשותכם תכשיטי זהב אותם אתם מעוניינים להמיר למזומנים, תצטרכו לפנות אל סוחר זהב מקצועי אשר קונה זהב או חברה שמציעה שירות קניית זהב. טרם הפנייה אל הגורם המועדף עליכם, חשוב לוודא את אמינותו בתחום, סוג הזהב אותו הם ממירים, לברר האם יש אפשרות לשירות משכון זהב בו אתם מקבלים הלוואה תמורת משכון פריטי הזהב שלכם, האם שירות קניית זהב תמורת מזומן יאפשר לכם לקבל את הכסף במיידי, מה שיטת חישוב שווי הזהב, האם מדובר על חברה דיסקרטית ומה המוניטין של אותה חברה בתחום. מעוניינים בכל אותה אינפורמציה חשובה אודות שירות קונה זהב? התחילו לקרוא!

Selling old gold for cash

שירות קונה זהב – הכל מתחיל באמינות

הדבר הראשון אותו יש לוודא טרם תחילת תהליך מכירת הזהב תמורת הלוואה או מכירת זהב תמורת מזומנים, הוא שמדובר על סוחר זהב מקצועי ואמין או חברה שעוסקת בתחום קניית זהב זה שנים ובעלת מוניטין מוצלח בתחום. נכון להיום רוב סוחרי הזהב הם אנשים שלמדו במסלול לימודי מסחר במכללה מובילה ויש גם כאלה שמסחר בזהב זוהי היסטוריה משפחתית מפוארת עבורם שאותה ירשו מאבות אבותם. יש להדגיש כי, שילוב זה מומלץ הן מבחינת ידע והן מבחינת תהליך העבודה המעשי של סוחר הזהב. 

קונה זהב – איזה סוג זהב?

הדבר הנוסף אותו יש לוודא עם סוחר הזהב אותו בחרתם, הוא האם הוא אכן קונה זהב מהסוג שבבעלותכם. כלומר, האם הוא קונה את כל סוגי הזהב או שמא הוא יקנה מכם רק את מטבעות הזהב שברשותכם, אך לא את צמידי הזהב שקיבלתם בירושה. רוב סוחרי הזהב הגדולים קונים את רוב פריטי הזהב, אם מדובר על תכשיטי זהב ישנים, שעוני זהב, פמוטי זהב, רכיבים אלקטרוניים בהם יש זהב ואפילו שיני זהב. יש לציין כי, סוחרי הזהב הגדולים עוסקים בקניית זהב מגוון ואינם מגבילים את הלקוח במכירת פריטי זהב מסוימיים.

סוחר מקצועי – תמיד יבדוק את טוהר הזהב

סוחר זהב מקצועי אשר קונה זהב תמיד יבדוק את הדברים הבאים: סימון דרגת טוהר הזהב וסמליל( סימון בצורת נבל דוד) ואימות טוהר הזהב שמוכיח שאכן סימון טוהר הזהב נכון. החוק בישראל קובע שכל פריט בו יש זהב או בחלקו יהיה חייב לעבור תהליך של אימות דרגת טוהר ולכן כל סוחר זהב מקצועי אשר קונה זהב יוודא שאכן הפריט אותו אתם מעוניינים למכור או למשכן עבר תהליך זה.

במדינת ישראל יש תקן רשמי תקף מטעם חוק התקנים הישראלי, תקן ת"י 299. על פיו, כל מוצר זהב הנמכר במדינתנו שמשקלו עולה על שני גרמים אין זה משנה אם הוא מיובא או מיוצר בישראל, חייב לעבור תהליך סימון של דרגת טוהר הזהב. דבר חשוב נוסף אותו יש לדעת הוא, שאם דרגת הטוהר היא של פחות מ- 9 קרט, הפריט לא נחשב כמוצר זהב ולכן לא ימצא עליו סימון. הסימון יהיה בקראט/אלפיות והסמליל של אימות טוהר הזהב יהיה בצורת נבל דוד.

לסיכום, הקלדת מחרוזת המילים 'קונה זהב' במנוע החיפוש של גוגל יוליד מעל ל- 1.5 מיליון תוצאות, כאשר התפקיד שלכם יהיה בחירת סוחר זהב אמין, מקצועי ודיסקרטי שישלם לכם עבור מוצרי הזהב שאותם אתם מוכרים מחיר הוגן וראוי. בהצלחה!

5 טיפים שחייבים לדעת לפני ביצוע עסקה עם קונה זהב:

סגירת תפריט