מכירת כלי כסף: לאן פונים?

מכירת כלי כסף הינה פעולת מכירה אישית במסגרתה תוכלו למכור סוגים שונים של כלי כסף תמורת כסף ישראלי ו/או כסף זר במזומן. פעולת מכירה זו מתאפשרת לכל אחד ואחת מביניכם המחזיק ברשותו כלי כסף שונים כגון:

 • פמוטי כסף מהודרים
 • כלי הגשה (מגשים, צלחות, קנקנים, ספלי שתייה וכדומה)
 • מערכות סכו"ם
 • מוצרי יודאיקה שונים (חנוכייה, בית מזוזה וכדומה)
 • תכשיטי כסף

וכן מטבעות כסף ישנים אותם תוכלו להחליף תמורת מטבעות כסף חדשים ושווי ערך. פריטים המיוצרים מכסף טהור, עלולים להימצא אצל רבים מביניכם מבלי שייעשה בהם שימוש ולכן מכירתם תאפשר לכם להרוויח פעמיים: גם תקבלו בעבורם תמורה כספית שוות ערך וגם תוכלו לפנות מקום בסביבת מגוריכם.

מכירת כלי כסף ישנים – מה חשוב לדעת?

כלי כסף הם למעשה הגדרה כללית למגוון רחב של פריטים ומוצרים המיוצרים מתרכובת של מספר מתכות שונות, לרבות, כסף טהור, כאשר את שוויו של כלי הכסף הנמצא ברשותכם ניתן לאמוד באמצעות מספר פרמטרים מרכזיים:

 1. המספר התלת ספרתי המוטמע על גבי פריט כלי הכסף – מספר זה מציין למעשה את האחוז היחסי של הכסף הטהור ממנו יוצר הפריט, לדוגמא: במידה ועל גבי הפריט מוטמע המספר התלת ספרתי 800 הכוונה היא שהפריט מכיל כ-80% כסף טהור. ככל שהמספר גבוה יותר כך הפריט שברשותכם שווה יותר.
 2. משקל הפריט – ברוב המקרים, כאשר הפריט שוקל יותר כך הוא שווה ערך יותר. יחד עם זאת, חשוב לדעת שפריטים בעלי משקל גדול יותר אך עם מספר תלת ספרתי נמוך המוטמע עליהם אינם בעלי ערך כספי גבוה.
 3. ייחודיות הפריט –מכירת כלי כסף נדירים מסוגם יכולה לזכות אתכם בסכומי כסף גבוהים עבורם בשוק העתיקות והאספנות.

מי קונה כלי כסף?

את כלי הכסף השונים העומדים לרשותכם תוכלו למכור למספר גופים העוסקים בקניית כלי כסף תמורת כסף מזומן, לרבות, חברות משכון, חנויות המתמחות במכירת כלי כסף/מוצרי יודאיקה/עתיקות, חנויות תכשיטים, צורפים ו/או עסקים העוסקים בצורפות ואספנים פרטיים המעוניינים לרכוש כלי כסף ישנים ומיוחדים.

מכירת כלי כסף – כיצד תבטיחו לעצמכם שלא יעבדו עליכם?

מכירת כלי כסף מיוחדים או בעלי ערך כספי גבוה (בהתאם לפרמטרים אותם ציינו למעלה), מחייבת אתכם לבחון מספר אפשרויות שונות לצרכי מכירתם וזאת על מנת להבטיח לעצמכם את השווי הכספי הגבוה ביותר עבורכם. כמו כן, במידה ואינכם יודעים לאמוד את שוויו המדויק של הפריט העומד לרשותכם, אנו ממליצים לנקוט באחת ו/או יותר מהפעולות הבאות:

 • צלמו את הפריט והפיצו את התמונה ברשת האינטרנט – כיום תוכלו למצוא מספר הולך וגדל של פורומים ואתרים המיועדים לאספנים עימם תוכלו להיוועץ בנוגע לשווי המוערך של הפריט.
 • צרו קשר עם חברת משכון מנוסה ואמינה והציגו בפניה את המוצר לצרכי הערכת שווי
 • אתרו מוצר זהה לפריט העומד לרשותכם באחד מאתרי האינטרנט העוסקים בהליכי קנייה או מכירת כלי כסף ובדקו מה שוויו. בהצלחה!

5 טיפים שחייבים לדעת לפני ביצוע עסקה:

סגירת תפריט