מכירת זהב

אוצר ששוכב במגירה

מדי כמה חודשים חוזרת ועולה הדילמה – מה לעשות עם תכשיטי הזהב הישנים? הרי כבר איננו מעוניינים להשתמש בהם, בני המשפחה לא מתלהבים מהאפשרות לקבל אותם במתנה, אך ודאי שלא נרצה להשליך אותם ללא כל תמורה. אלו מאיתנו הנחשבים כפחות – זהירים, שומרים את התכשיטים והמטבעות העתיקים בקופסה נחבאת אל הכלים בתוך מגירה נסתרת מן העין. מובן שבאופן הזה, לא ירחק היום והתכשיטים ייעלמו בעקבות פריצה או גניבה מסוג אחר.

Selling old gold for cash

כספת היא הפתרון?

אלה אשר חוששים יותר לממונם משקיעים סכומים לא מבוטלים ברכישת כספת שלפעמים עולה על שווי התכשיטים והיא מתאימה חלקית להגנה על האוצרות האישיים שלנו אך גם כן נתינה לפריצה וגם מושכת גנבים.אך זה בהחלט צעד מתבקש עבור מי שמחזיק בתכשיטים להם ערך סנטימנטלי רב, ואין מחיר בעולם שישכנע אותו להיפרד מהתכשיטים. לעומת זאת, רובנו היינו שמחים לבצע מכירת זהב ישן במזומן – וכך לישון בראש שקט, להשקיע את הכסף בחסכון או קניית מוצר יקר לבית וגם לחסוך ברכישת כספת או אמצעי מיגון אחרים. אך כיצד ניתן למכור זהב, ומי בכלל יקנה אותו?

איך עושים זאת בפועל?

ראשית, עליכם למצוא חברה מוסמכת , מנוסה ואמינה בתחום, לחברות אמינות ישנם אתרי אינטרנט מסודרים, וניתן ליצור איתם קשר גם בטלפון או בסניף פיזי בניגוד לחברות "קש" שמונהלות על ידי חובבנים ללא משרד מסודר והדרך היחידה ליצירת קשר היא מספר פלאפון שספק אם ישאר זמין. לאחר שמצאתם חברה שכזו, אספו את הזהב שברשותכם וגשו פיזית למשרד כזה. על-ידי מכירת מטבע זהב בודד מסוגים מסוימים, ניתן לעיתים להרוויח עשרות, מאות או אלפי שקלים. זכרו כי עליכם ללבחור בקפידה את המקום שבו תמכרו את הזהב שברשותכם, על מנת לבצע עסקה מצוינת.

5 טיפים שחייבים לדעת לפני ביצוע עסקה:

סגירת תפריט