מדריך למכירת זהב ישן במזומן

ראשית אתן לכם מספר צעדים שצריך לבצע לפני תחילת עסקה של מכירת זהב ישן במזומן בכדי לעשות שיעורי בית ולדעת את שווי האמיתי של הפריטים שברשותכם,שנית זכרו שלא משנה אם אתה מתכוונים למכור את הזהב הישן שלכם לסוחר זהב קטן בצפון, חנות תכשיטים מתחת לבית או סוחר מורשה ורשמי של מסחר לזהב בבורסה ליהלומים ברמת גן זכרו תמיד שלא כל הסוחרים שווים באמינותם או יכולת התשלום שלהם  לכן לפני שניגשים לעסקה מסוג מכירת זהב ישן במזומן מומלץ לחקור מעט על העסק ולקרוא ביקורות אונליין כגון גוגל ופייסבוק וכמובן להגדיל ראש ולשאול כל שאלה שעולה לראשכם לפני ביצוע העסקה.

Selling old gold for cash

קביעת ערך הזהב שלכם:

1. מצא את כל החשבוניות

קבלות,תעודות גמולוגיות וכו' שיש לכם על התכשיטים שברצונכם למכור , דברים אלה יכולים להגדיל את שווי הפריטים שלכם באחוזים רבים וכתוצאה ישירה תקבלו יותר כסף עבור תכשיטי הזהב שלכם. 
פריטים רבים יכולים להיות יקרים מאוד עקב מקורם גם אם התכשיט עצמו אינו יפה ישנו שוק שלם של אספני תכשיטי זהב עתיקים, פריטים שכאלה יכולים להיות תכשיטים מחברות יוקרה כמו טיפני, תכשיטים הכוללים מטבעות זהב עתיקים או סתם תכשיטי ענתיקה.

2. הצעד הבא קביעת ערך תכשיטי הזהב שלכם הינו קביעת סוג הקראט

 של התכשיטים ומיונם בהתאמה, למשל כל תכשיטי ה 14 קראט שלכם צריכים להיות מקובצים יחדיו , כל תכשיטי ה 18 קראט גם כן וכו', ניתן להשתמש בזכוכית מגדלת בכדי לזהות באיזה קראט מדובר לדוגמא: תכשיט ובו חתום המספר 375 הוא 37.5 אחוז זהב כלומר 9 קראט , במידה ונתקלתם בבעיה של זיהוי תכשיטי הזהב שלכם ניתן ליצור קשר עם מקום אמין ומקצועי שיבצע זאת עבורכם , מקום מקצועי ואמין אינו יקח על זה תשלום ויבצע זאת כשרות ללקוח.

3. לרכיבי זהב אלקטרוניים המכילים זהב, שיניים ישנות וכו' לרוב אין קראט ייעודי 

לכן ישנה עבודה מורכבת יותר בכדי לקבוע את הקרטורה שלהם לכן על מנת לדעת בוודאות שאתם מקבלים את המחיר הטוב ביותר יש צורך לבצע השוואה בין שלושה סוחרי זהב. 
גם בתכשיטי הזהב שברצונכם למכור אם החותמת נמחקה או נהפכה בלתי קריאה במהלך השנים כדאי לקבל מספר חוות דעת לגבי הקראט שלהם.

4. בדוק באינטרנט מהם מחירי הזהב העדכניים ביותר,

 לרוב מפורסם כאונקייה טרוי שהיא 31.1 גרם לכן בחישוב קל של חילוק ניתן להגיע לשווי גרם זהב כיום. דוגמא: (14.5.18) 1320 \ 31.1 = 42.44 דולר לגרם זהב טהור. בכדי לחשב שווי 14 קראט לוקחים את שווי גרם זהב טהור ומכפילים ב 58.5% מכיון שזהב 14 קראט הוא סה"כ 58.5% מהתכשיט  לכן 42.44X0.585 = 24.83 ואז את מספר זה מכפילים בשער השקל 24.83X3.6 = 89.4 שקל לכל גרם זהב 14 קראט.

5. בצע את סעיף 4 עבור כל קבוצת קראט. 

9 קרט זהב 37.5 אחוז , 14 קראט זהב 58.5 אחוז , 18 קראט זהב 75 אחוז , 21 קראט זהב 90 אחוז , 22 קראט זה 91.6 אחוז וכמובן ש 24 קראט זהב 99.99 אחוז.

6.לקחת דף ועט ולחשב

כעת שהפרדנו את כל קבוצות הקראטים ושקלנו בנפרד, לאחר מכן חישבנו מחיר עדכני של כל קבוצת קראטים נקח דף ועט ונעשה חשבון קל ופשוט ובכך נגיע לעסקת מכירת זהב ישן במוזמן מוכנים וערוכים כאשר אנו יודעים במדויק את שווי הזהב שלנו, הצעה הוגנת מסוחר זהב היא לרוב הערך שחישבנו בהפחתה של 5% .

היכן לבצע מכירת זהב ישן במזומן

ישנם עשרות בתי עסק מקומיים במרחק הליכה מביתך המתבססים על לקוחות שמוצאים אותם בהליכה ברחוב וישנם מאות סוחרי זהב מכובדים שמתעסקים במכירת זהב ישן במזומן.
הקפידו לבחור חברה שביססה אמינות ברשת, בביקורות שלהם ואיך שהם מציגים את עצמם וכמובן שיהיה עסק רציני עם כתובת קבועה ובית עבור הלקוח לכל בעיה או צורך – הכי חשוב לא להתפתות לנוחות כי זה יכול להתבטאות בכסף רב.

5 טיפים שחייבים לדעת לפני ביצוע עסקה:

סגירת תפריט