טיפים ששווים זהב – מכירת זהב

אנשים רבים מעוניינים לבצע מכירת זהב ישן במזומן. בין אם מדובר במכירת תכשיטי זהב ישנים ובין אם מדובר במכירת מטבעות זהב מכל סוג הנה חמישה טיפים שיעזרו לכם לבצע את העסקה המשתלמת ביותר עבורכם.

Selling old gold for cash

1. בחרו בחברה מנוסה ואמינה

בכל עסקה שהיא, ובייחוד בעסקה המערבת מתכות וחומרים יקרי ערך כמו זהב יש חשיבות עצומה לעשיית עסקים עם אדם אמין ומנוסה. לכן, לפני שתפנו לחברות שונות ודאו כי הן מקצועיות בתחום ועוסקות בו במשך זמן רב.

2. חשבו היטב מה למכור

אם תבחרו בחברה אמינה, תמיד תקבלו הצעת מחיר מצוינת עבור הזהב שלכם. עם זאת, לפעמים תיאלצו לקבל סכום נמוך יותר מהסכום אותו שילמתם על התכשיט. מצב זה נובע מכך שאתם מקבלים במזומן את הערך-נטו של הזהב, בעוד בחנות התכשיטים שילמתם בעקיפין גם על הוצאות החנות (שכירות, פרסום, רווחי בעל החנות וכו'). לכן מכרו רק תכשיטים שאין לכם בהם שימוש.

3. היו מוכנים נפשית למכירה

אנשים רבים העוסקים בתחום מספרים, כי לעתים גם ההצעות המשתלמות והאטרקטיביות ביותר שסיפקו בתמורה למכירת זהב ישן במזומן, לא התקבלו ברגע האחרון – בגלל שבאופן פתאומי המוכר שינה את דעתו וחזר לאהוב את התכשיטים בהם לא היה שימוש עשרות שנים.

זכרו כי אתם מבצעים עסקה משתלמת עבורכם והכינו את עצמכם נפשית עוד לפני הפגישה עם מעריך השווי לכך שאתם עומדים להיפרד מהתכשיטים ולהיפגש עם כסף מזומן.

4. דעו את ערך הזהב שלכם

זכרו כי מכירת מטבע זהב אינה דומה למכירת מטבע רגיל המשמש לתשלום. ערך הזהב שלכם נובע ממשקלו בגרמים וטוהר הזהב שבו, הנמדד ביחידות של קראט (KARAT). טוהר של 24 קראט הוא הגבוה ביותר, ועליו תוכלו לקבל סכום יותר מכפול ממכירת זהב ישן במזומן במשקל דומה, אך בטוהר 10 קראט.

5. אין צורך שתצאו מהבית

בשנים האחרונות, השירות שניתן על-ידי החברות העוסקות בהערכת שווי תכשיטי זהב ומטבעות  השתפר פלאים, וחלק מהחברות מוכנות לשלוח מעריכי שווי מקצועיים ומצוידים ממש עד לביתכם. כך מי שמעוניין לבצע מכירת זהב ישן במזומן לאא  חייב להסתובב עם התכשיטים היקרים ברחוב ללא הגנה, אלא יכול לבצע עסקה בטוחה בסלון ביתו.

5 טיפים שחייבים לדעת לפני ביצוע עסקה:

סגירת תפריט