יהלומים למכירה - כל מה שצריך לדעת


יהלום:
מינרל קשה שמורכב רק מפחמן בלבד. היהלום הוא אחד מהאלוטרופים של הפחמן. אלוטרופ אחר שידוע לנו עליו הוא גרפיט. יהלום נקי ומושלם הוא בלי צבע (שקוף), אבל זיהומים שונים (בעיקר החנקן שגורם לפגמים) ופגמים במבנה הגבישי שלו יכול לגרום לצבעים שונים: חום, צהוב, ורוד ועוד. מחיר יהלומי הגלם נקבע לפי הגודל, הצבע והנקיון. המחיר של היהלומים המלוטשים נקבע בנוסף לפי איכות הליטוש.
מבין המינרלים היהלומים הוא הקשה והמבריק ביותר: דרגת הקושי שלו היא 10 - וזו דרגת הקושי הגבוהה ביותר של החומרים בטבע. היהלום נחשב לאוצר טבע והוא מוביל בין אבני החן. ליהלום שימושים רבים בתעשיות רבות אך הוא מוכר בעיקר בשימוש שלו בשיבוץ תכשיטים על זהב אשר הוכיח את עצמו כמתכת עשירה וההוכחה לכך היא מחיר הזהב שרק עולה ועולה.

המבנה:
היהלום והגרפיט בנויים מיסוד הפחמן בלבד, אבל צורות הגביש שלהם שונות זו מזו. התופעה מכונה רב צורתיות בעברית והיא תכונה של תרכובת כימית קבועה להופיע בכמה צורות גבישיות.
היציבות של מבנה היהלום היא מה שמעניק ליהלום את חוזקו וקשיותו.

 היווצרותו:
יהלום נוצר בעומק האדמה בעומקים של 150 עד 250 קילומטרים ובטמפרטורות של 1000-1200 מעלות צלזיוס. תנאים אלו נמצאים רק במעטפת כדור הארץ מתחת ליבשות העתיקות ביותר, לדוגמא במערב קנדה, ברזיל, דרום אפריקה או סיביר. היהלומים נוצרים ממאגמות (הרי געש). אחרי יצירתם ע"י המאגמות היהלומים שוהים זמן רב במעטפת כדור הארץ עד שהם מועלים לפני השטח ע"י התפרצויות של מאגמה שנקראת קימברליט.
אפשר לייצר יהלומים במעבדה בלחצים נכונים המדמים את הליך הפקתו האמיתית שמתאימים לשדה היציבות של היהלום. ניתן אפשרי גם לעשות יהלומים בלחץ נמוך שהם פחות מלחץ אטמוסרי בסביבה עתירת במימן. יהלומים אלו שנוצרו במעבדה נקראים מוסונייטים ויהלומים סינתטיים, המחיר של יהלום סינתטי יכול להיות נמוך פי מאתיים ואף ויותר מזה של יהלום טבעי, וזה כששניהם בעלי אותו צורה, גודל וצבע זהים.
 
מדידה:
המשקל של יהלומים נמדד בקרט שהוא 1/5 הגרם. תפוקת היהלומים העולמית הגיע בתחילת שנות ה90 ל 100 מיליון קרט בשנה.
היהלום הגדול בעולם הוא ה"קולינן" והוא שייך למשפחת המלוכה הבריטית משקלו 3,106 קרט שהם 621 גרם.
 
צלילות:
רמת צלילות היהלום קובעת את רמת הנקיון שלו. הרמות מסודרות מהרמה הגבוהה לנמוכה:
FL - ללא פגמים מבפנים או מבחוץ שאפשר לראות בהגדלה של כפול 10 ויותר.
IF - היהלום מכיל פגם חיצוני שקשה לראות בהגדלה של כפול 10 וניתן להסיר אותו ע"י ליטוש.
VVS1 - פגמים חיצוניים ופנימים שקשה מאוד לראות אותם בהגדלה של כפול 10.
VVS2 - פגמים חיצוניים ופנימים שקשה לראות אותם בהגדלה של כפול 10.
VS1  - הרבה פגמים חיצוניים ופנימיים שקשה לראות אותם בהגדלה של כפול 10.
VS2 - הרבה מאוד פגמים חיצוניים ופנימיים שקשה לראות אותם בהגדלה של כפול 10.
SI1 - הרבה פגמים חיצוניים ופנימיים שכמעט אפשר לראות ע"י עין בלתי מזוינת.
SI2  - הרבה פגמים חיצוניים ופנימיים שכמעט אפשר לראות ע"י עין בלתי מזוינת.
I1  - יהלום פגום מבפנים ומבחוץ בפגמים שאפשר לראות עם עין בלתי מזוינת.
I2  - יהלום פגום מאוד מבפנים ומבחוץ פגמים שאפשר לראות עם עין בלתי מזוינת.
I3  - רמת הצלילות הנמוכה ביותר שבה היהלום פגום ואפשר לראות עם עין בלתי מזוינת.
 
 ליטוש:
היהלומים נמצאים בטבע בכל מיני צורות וכל מיני גדלים, אבל לפני שמלטשים אותם הם לא מבריקים ולא זוהרים אלא נראים דמויי אבן. היום נכרים בעיקר יהלומים קטנים והגדולים נדירים יותר. ממיינים את הגלם לפי גודל, צבע וזוהר. אחרי המיון שולחים אותך למרכזי הליטוש, ובישראל נמצא אחד החשובים שביניהם.
ניסור היהלומים נעשה ע"י "מולה", שמסתובבת במהירות של 5,000 סיבובים בדקה ומנסרת את היהלום בהדרגה. היהלום חומר כלכך קשה שבשביל לנסר אותו צריך יהלום אחר ולשם כך משתמשים באבקת יהלומים או בלייזר. יהלום הגולמי לא מעובד מאבד  66% - 50% ממסתו בתהליך החיתוך והליטוש.
יש כח מיני דרגות ליטוש , לפי דרגות אלו נקבע איכות היהלומים. למשל, צורת הליטוש העגולה היא צורת הליטוש הקשה ביותר ולכן היקרה ביותר.
 
היסטוריה:
את היהלומים מזכירים עוד בתנך, בתור אחת מאבני החן המשובצות בחשן.
במאה ה-9 לפנה"ס היה ידוע על  יהלומים בהודו, ועם הזמן הביאו מהודו יהלומים סוחרים פרסים. התגלו מסמכים בהודו על כריית היהלומים ועל גביית מסים על יהלומים לפנה"ס. האזור הקדום ביותר היה בכתבי מרקוס מאניליוס מהמאה הראשונה לספירה ובו נכתב "היהלום, אבן שגודלה כנקודה, יקרה יותר מזהב".  פליניוס הזקן גם כן מדבר על יהלומים בספר שלו תולדות הטבע. ובו מתאר את קשיותו כך: "היהלום, שיא העושר והמותרות, שאינו נשבר מאף עצם אחר ואי אפשר להתגבר על קשיותו, נשבר לרסיסים באמצעות דם של תיש". עד למאה החמש עשרה לא היו טכניקות לליטוש וניסור יהלומים  אז לא שימשו היהלומים לתכשיטים אלא כאביזר מיסטי או פולחני. הפעם הראשונה ששובץ יהלום מלוטש בטבעת אירוסין היה כשניתנה למארי, דוכסית בורגונדיה מידי מקסימיליאן הראשון.
 
כריית יהלומים:
תנאי היווצרות היהלומים מתקיימים רק עמוק בבטן האדמה. יהלומים נדירים מאוד על פי השטח. כורים את היהלומים במכרות בבטן האדמה או שמסננים מתוך אזורי סחף או נהרות . רוב היהלומים שנסחרים בעולם מגיעים מאפריקה (הרפובליקה של קונגו, סיירה דרום אפריקה, לאון, הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו, בוצואנה וכו'), אבל גם כמויות גדולות מגיעות גם מרוסיה ואוסטרליה.

יש לך יהלומים למכירה? המרכז ליהלומים קונה יהלומים מכל הסוגים והמינים למכירת יהלומים אנא צרו קשר 050-900-6007 (אלעד)


רשימת מאמרים
לפרטים התקשר/י אלינו לטלפון 050-900-6007 / 077-441-7808 או לחצ/י כאן
חיפוש יהלום טקסט חופשי

מכירת זהב
המרכז ליהלומים מספק אונקיות זהב מטילי זהב ומטבעות זהב להשקעה, קניית זהב והשקעה בזהב הוכיח את עצמו כאמצעי ההשקעה הטוב ביותר עם ביקוש שרק הולך וגדל , המרכז ליהלומים קונה זהב ומוכר זהב ללקוחות פרטיים אשר ברצונם להשקיע את כספם בזהב או כאשר ברצונם לממש את ההשקעה ולמכור זהב.
משכון זהב
אנו מספקים שירותי משכון זהב ותכשיטים וייעוץ בתחום השקעה ומכירת זהב,כאן תוכלו להתעדכן ולקבל המלצות מבעלי מקצוע מהטובים בתחום בנוגע למשכון זהב או מכירה וקנייה של זהב מתוך תחזיות משוערות של עליית או ירידת מחיר הזהב מבעלי מקצוע הנמצאים בתחום כמה עשורים. משכון זהב בתעריפים הטובים ביותר.
מכירת זהב
המרכז ליהלומים משמש גם כבית זיקוק לזהב ולכן אם יש לכם זהב למכירה זהב שבור או שסתם בא לכם למכור זהב ישן במזומן המרכז ליהלומים קונה זהב בכל כמות ומכל סוג,אנו משלמים את המחיר הגבוהה ביותר בשוק למכירת זהב ורק אצלנו אפשר לקבל מזומן ולא זיכוי לקניה בחנות,ייעוץ והערכת שווי מכירת זהב ויהלומים ללא תשלום.
מכירת יהלומים
כשמדובר במכירת יהלומים המרכז ליהלומים הוא המקום המושלם לעשות כך מכיוון שאנו משרד לסחר ביהלומים מה שנותן לנו את הכוח לתת לכם את המחיר הגבוה ביותר,אם יש ברשותכם יהלומים למכירה אנו משלמים מזומן ובמקום עבור מכירת יהלומים,רק אצלנו הערכת מחיר וייעוץ ללא תשלום עבור מי שרוצה למכור יהלומים.
קניית זהב
בנוסף לקניה ומכירת זהב ישן ויהלומים המרכז ליהלומים קונה כסף לאנשים המעונינים במכירת כסף ישן שאין להם בו צורך עוד,קניית כסף ומכירת כסף וקבלת זיכוי או כסף מזומן עבור הפריטים שברשותכם וקבל המחיר הגבוה ביותר,אנו קונים כסף בכל צורותיו ומשלמים מזומן את המחיר הגבוה ביותר בשוק.
Created by L.A Studio