זהב למכירה - כל מה שצריך לדעת

טוהר הזהב:
את אחוז הזהב מציינים ביחידות של קראט כאשר זהב טהור מוגדר כ 24 קראט [קראט אחד שווה ל 4.1666%] מאחר והזהב בצורתו הטהורה הינו רך וגמיש הוא אינו שימושי לענידה כתכשיט ומערבבים אותו עם מתכות נוספות המקשיחות אותו. סגסוגת המתכות האחרות עימן מעורבבים אותו מכונות "תוספים" [בד"כ נחושת,כסף,אבץ,ניקל,ופלדיון]. דרגות הטוהר מסמנות למעשה את אחוז הזהב מתוך התערובת.ככל שהתכשיט מאופיין בקראט נמוך יותר המשמעות שרמת הזהב בו נמוכה יותר ביחס למתכות האחרות.גם מחיר הזהב מושפע מטוהר הזהב ככל שהקרא גבוהה יותר כך הזהב יקר יותר לכל יחידת משקל.

לדוגמא: תכשיט זהב 18 קראט מכיל 75% זהב טהור.
24קראט- המכילה 999.9 אלפיות זהב כמעט 100% זהב.
22 קראט-המכילה 916 אלפיות כ 90% זהב.
21 קראט-המכילה 875 אלפיות כ 87% זהב.                                                          
18 קראט-המכילה 750 אלפיות כ75% זהב.                                         
14 קראט- המכילה 585 אלפיות כ58% זהב.
9 קראט-המכילה 375 אלפיות כ37% זהב.
 
צבע הזהב:
לזהב שלושה גוונים צהוב לבן ואדום.
 

היסטוריה:
זהב (אנגלית: Gold, לטינית: Aurum )  יסוד כימי מתכתי והוא יחסית נדיר שסמלו הכימי Au,  המשקל האטומי שלו 196.967 ומספרו האטומי 79. זה אינו נוטה להקשר לחומרים אחרים ולכן אפשר למצוא אותו בטבע בצורתו הטהורה. חוץ מיצירת תכשיטים, זהב משמש גם בטכנולוגיה ותעשייה, הוא בעל מוליכות חשמלית גבוה ועמיד לקורוזיה. בתכשיטים וסגסוגת הזהב נממד לפי יחידות קרט, ולצורי מסחר נמדד לפי אונקייה, יחידת מידה מיוחדת למתכות יקרות, שהמשקל שלה 31.1034768 גרם.
זהב מוכר לבני האדם עוד מימי קדם והוא אולי בין המתכות הראשונות  ששימשו אותו. ישנם מספר עדויות לשימוש בזהב, בניהם עדות ממצרים משנת 2600 לפנה"ס שמתארת שימוש בזהב ועוד ועוד סיפורים מאיזורים גאוגרפים שונים,על המתכת הזו נכתוב גם המון סופרים ואגדות.
זהב נחשב תמיד היה נחמד לסמל של עושר מלוכה ואצולה.
עד לשנת 1910, כרו יחסית מעט מהזהב הקיים בעולם. 
 בתחום האלכימיה לזהב יש חשיבות גדולה. מטרת האלכימיה היא יצירת זהב מיסודות אחרים, כמו עופרת .
.בתרבויות רבות וקדומות הזהב היה סמל ושימש לפיסול דמויות שונות והכנת תכשיטים שונים לכוהנים.
הזהב במשך ההיסטוריה ועד היום היה מפלט לאנשים שחששו משינויים בשווקים העולמיים וחשש מאובדן ערך המטבע המקומי אז השקיעו את כספם בזהב וידעו שהוא השקעה בטוחה ושכלום לא יקרה לכספם.

תכונות:
לזהב יש משקל סגולי גבוה של 19.32 גרם לסמ"ק, הזהב ניתן להתחה ב 1,064.18 מעלות צלזיוס. לזהב קושי גדול להתרכך עם חומרים אחרים. בזכות תכונה אצילית זו הזהב מופיע בטבע בצורה כמעט לטהורה מה שנותן לו מראה מבריק כמעט בכל תנאי.
הזהב נמצא בקבוצת יסודות 11, שמכילה חוץ ממנו נחושת, כסף, ורנטגניום.

שימושים:
בעבר לא ניצלו את תכונות הזה היחודיות בשביל התעשייה, משתמשים בזהב כדי להפוך זכוכית למראה למחצה, וציפוי מגעים חשמליים, בכדי לשמר את תכונת המוליכות שלו. יש מספר שימושים:
לזהב יש תפקיד גדול ברכיבי מחשבים ומערכות תקשורת.
העמידות הגבוה של הזהב בקורוזיה גורמת לו להיות חומר מעוד שימושי בציפוי חומרים.
לזהב יש גם שימושים בננוטכנולוגיה.
לזהב יש גם שימושים בטיפולים נגד סרטן ובמחלות אחרות.
ייצור של כתרים לשיניים.
משמש בחומר גלם ליצר גביעים ומדליות של המקום הראשון.
לזהב לבן יש אפשרות לשמש כתחליף לפלטינה ולשמש כפתרון זול יותר.
מזהב מייצרים תכשיטים .
מטבעות זהב המשמשים לאספנות.
חתיכות זהב ואבקות משמשות כחומרים לבישולי גורמה.

צורה בטבע:
זהב בדרך כלל נמצא בטבע כסגסוגת או ובצורתו החופשית, ולרוב בתור גרגירים קטנים.ניתן לזקק זהב ממי ים אך זהו תהליך יקר ולא משתלם.

יש לך זהב? המרכז ליהלומים קונה זהב מכל הסוגים והמינים למכירת זהב
 אנא צרו קשר 050-900-6007 (אלעד)


רשימת מאמרים
לפרטים התקשר/י אלינו לטלפון 050-900-6007 / 077-441-7808 או לחצ/י כאן
חיפוש יהלום טקסט חופשי

מכירת זהב
המרכז ליהלומים מספק אונקיות זהב מטילי זהב ומטבעות זהב להשקעה, קניית זהב והשקעה בזהב הוכיח את עצמו כאמצעי ההשקעה הטוב ביותר עם ביקוש שרק הולך וגדל , המרכז ליהלומים קונה זהב ומוכר זהב ללקוחות פרטיים אשר ברצונם להשקיע את כספם בזהב או כאשר ברצונם לממש את ההשקעה ולמכור זהב.
משכון זהב
אנו מספקים שירותי משכון זהב ותכשיטים וייעוץ בתחום השקעה ומכירת זהב,כאן תוכלו להתעדכן ולקבל המלצות מבעלי מקצוע מהטובים בתחום בנוגע למשכון זהב או מכירה וקנייה של זהב מתוך תחזיות משוערות של עליית או ירידת מחיר הזהב מבעלי מקצוע הנמצאים בתחום כמה עשורים. משכון זהב בתעריפים הטובים ביותר.
מכירת זהב
המרכז ליהלומים משמש גם כבית זיקוק לזהב ולכן אם יש לכם זהב למכירה זהב שבור או שסתם בא לכם למכור זהב ישן במזומן המרכז ליהלומים קונה זהב בכל כמות ומכל סוג,אנו משלמים את המחיר הגבוהה ביותר בשוק למכירת זהב ורק אצלנו אפשר לקבל מזומן ולא זיכוי לקניה בחנות,ייעוץ והערכת שווי מכירת זהב ויהלומים ללא תשלום.
מכירת יהלומים
כשמדובר במכירת יהלומים המרכז ליהלומים הוא המקום המושלם לעשות כך מכיוון שאנו משרד לסחר ביהלומים מה שנותן לנו את הכוח לתת לכם את המחיר הגבוה ביותר,אם יש ברשותכם יהלומים למכירה אנו משלמים מזומן ובמקום עבור מכירת יהלומים,רק אצלנו הערכת מחיר וייעוץ ללא תשלום עבור מי שרוצה למכור יהלומים.
קניית זהב
בנוסף לקניה ומכירת זהב ישן ויהלומים המרכז ליהלומים קונה כסף לאנשים המעונינים במכירת כסף ישן שאין להם בו צורך עוד,קניית כסף ומכירת כסף וקבלת זיכוי או כסף מזומן עבור הפריטים שברשותכם וקבל המחיר הגבוה ביותר,אנו קונים כסף בכל צורותיו ומשלמים מזומן את המחיר הגבוה ביותר בשוק.
Created by L.A Studio